Obliczenia w Wordzie

Jak wiemy  do wykonania wszelkiego rodzaju zestawień, które zawierają obliczenia najlepiej nadaje się Excel. Sporo osób jednak “boi się” tej części Office’a i wszystkie prace woli wykonywać w Wordzie, pomagając sobie kalkulatorem. Możemy jednak w pewien sposób zmusić edytor tekstu do wykonywania prostych obliczeń i ograniczyć potrzebę liczenia na palcach  🙂 .

Otwieramy program i w zakładce Plik wybieramy Opcje.

woblicz_1

 

W otwartym oknie przechodzimy kolejno:

  1. Pasek narzędzi szybki dostęp,
  2. Z okna Wybierz polecenia z wybieramy Wszystkie polecenia,
  3. Na rozwiniętej liście odnajdujemy Oblicz,
  4. Poprzez przycisk Dodaj, dodajemy opcję do naszego menu.

woblicz_2

 

Od teraz, gdy będziemy chcieli dokonać jakiś obliczeń, na przykład zsumować zawartość kolumny tabeli, zaznaczamy wszystkie cyfry i na pasku narzędzi Szybki dostęp odnajdujemy i klikamy na ikonkę odpowiadającą za obliczenia.

woblicz_3

 

Wynik obliczeń pojawi się w lewym dolnym rogu programu. Używając skrótu Ctrl+V możemy go wstawić w wybranym miejscu.

woblicz_4

Oczywiście w podanym przykładzie wynik jest sumą poszczególnych cyfr. Możemy jednak wykonywać też inne działania stosując odpowiednie zapisy, jak np. odejmowanie (), mnożenie (*) czy dzielenie (/).


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij