Adresowanie kopert w Wordzie

Kto jeszcze w dzisiejszych czasach korzysta z korespondencji papierowej? Prywatnie… prawie nikt. Już jakiś czas temu papierowe listy zostały zastąpione przez maile, smsy, oraz różnego rodzaju komunikatory. Jednak sporo firm czy też np. urzędy często przesyłają dokumenty korzystając z usług tradycyjnej poczty. Adresując większą liczbę kopert warto czasami ułatwić sobie pracę i wykorzystać do tej czynności edytor tekstu.

Aby wykonać nadruk adresu na kopercie przełączamy się na zakładkę Korespondencja, a następnie wybieramy Koperty.

 

Wyświetli się okno dialogowe Koperty i etykiety, które posłuży nam do wprowadzenia adresu odbiorcy oraz adresu zwrotnego czyli osoby/firmy, która wysyła korespondencję. W oknie znajdziemy też podgląd naszej koperty oraz sposób umieszczenia jej w drukarce (Podanie).

 

Poniżej znajduje się przycisk Opcje, który otworzy nam okno umożliwiające przeprowadzenie dodatkowej konfiguracji. W pierwszej zakładce Opcje kopert możemy zmienić rozmiar koperty, sformatować czcionkę oraz ustawić adresy w odpowiednich miejscach. Rozmieszczenie nadruku możemy obserwować na wyświetlonym poniżej podglądzie .

 

Druga zakładka pozwoli nam na wybranie opcji drukowania, czyli wybrania podajnika, w którym umieścimy kopertę oraz metody umieszczenia jej w podajniku. Wybór odpowiednich ustawień będzie w dużej mierze zależał od modelu drukarki. z której będziemy korzystać.

 

Nasze ustawienia zatwierdzamy przyciskiem OK i powracamy do okna Koperty i etykiety. Tutaj możemy jeszcze skorzystać z zapisu naszego dokumentu adresowego posługując się przyciskiem Dodaj do dokumentu. Po wszystkim pozostaje nam już tylko umieszczenie koperty w podajniku, jeśli wcześniej tego nie zrobiliśmy, i wybranie przycisku Drukuj.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij