Affinity Photo – Jak umieścić zdjęcie w kole?

W programie Affinity Photo, w bardzo prosty sposób możemy wstawić nasze zdjęcie w koło, czyli zrobić zdjęcie okrągłe.

Na początek otwieramy wybrane zdjęcie w programie Affinity Photo. Na pasku narzędzi, po lewej stronie, odnajdujemy narzędzie służące do rysowania kształtów. Klikamy na niego i z rozwiniętej listy wybieramy Elipse Tool. Oczywiście możemy wybrać inny kształt i umieścić naszą fotkę np. w sercu lub w gwiazdce.

Następnie na naszym zdjęciu rysujemy kształt koła. Aby zachować proporcje podczas rysowania trzymamy wciśnięty klawisz Shift. Na koniec najeżdżamy kształtem koła na fragment zdjęcia, który ma się w nim znajdować.

Teraz przechodzimy do menu warstw, znajdującego się po prawej stronie. Warstwa koła powinna być umieszczona powyżej warstwy tła. Chwytamy myszką za ikonę warstwy tła i przesuwamy ją na warstwą koła. W panelu roboczym powinniśmy zobaczyć już pożądany efekt.

Dodatkowo możemy do naszego okrągłego zdjęcia dodać obrys. Klikamy więc w opcje Stroke w górnym menu i wybieramy kolejno kolor oraz grubość obramowania, ustawiając proporcje, które nam odpowiadają.

Teraz wystarczy już tylko zapisać efekt naszej pracy. Wybieramy więc opcję File, a następnie Export.

W otwartym oknie eksportu wybieramy PNG i potwierdzamy klawiszem Export.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij