Antywirus ESET na pendrive

Większość posiadaczy komputerów stosuje do ich ochrony programy antywirusowe. Często są to rozwiązania darmowe, takie jak np. Avast Free Antivirus, AVG AntiVirus Free, czy Avira Free Antivirus. Czasami opłacamy licencje komercyjne lub polujemy na promocje. Coraz częściej też, w przypadku systemu Windows, zdajemy się na wbudowanego Defendera. Jednak obojętnie jakie rozwiązanie wybierzemy, czy też całkowicie zrezygnujemy z używania antywirusa, warto jest od czasu do czasu sprawdzić czystość naszego systemu za pomocą skanera na żądanie.

Antywirusowy skaner na żądanie, jak sugeruje nam jego nazwa, nie jest aplikacją cały czas pracującą w tle, a więc nie będzie nam podczas codziennej pracy w jakikolwiek sposób spowalniał działania systemu. Po przeprowadzeniu skanowania program staje się całkowicie nieaktywny. Co więcej, ESET Online Scanner, który chciałbym tu przedstawić, jest darmowy, nie wymaga instalacji i może być uruchamiany również z dysku zewnętrznego lub pendrive.

Chcąc skorzystać z programu udajemy się na stronę TUTAJ i wybieramy przycisk Skanuj teraz.

 

ESET Online Scanner znajdzie się w naszym folderze pobierania. Teraz już tylko wystarczy uruchomić program klikając na jego ikonę i dostosować funkcje skanowania poprzez zaznaczenie odpowiednich opcji. Warto tutaj wybrać opcje Włącz wykrywanie potencjalnie niepożądanych aplikacji oraz Skanuj archiwa. Możemy również zaznaczyć Usuwaj zagrożenia automatycznie. Na koniec uruchamiamy skanowanie wciskają przycisk Skanuj.

 

Po zakończeniu skanowania, tak jak każdy antywirus, ESET Online Scanner wyświetli nam podsumowanie swojej pracy. Przed zamknięciem aplikacji możemy dodatkowo zaznaczyć opcje usunięcia zgromadzonych przez nią danych oraz plików, które trafiły do kwarantanny.

 

Program korzysta z tych samych baz wirusów, z których korzystają inne rozwiązania firmy ESET – popularne NOD 32ESET Smart Security, możemy więc być pewni jego dokładności. Warto umieścić ESET Online Scanner na pendrive i mieć zawsze pod ręką.

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij