AOMEI Backupper – sposób na ochronę danych

Na dyskach naszych komputerów przechowujemy coraz więcej dokumentów, zdjęć czy filmów. Jedne są dla nas bardziej, inne mniej ważne, jednak skoro je zachowaliśmy, to raczej nie chcemy ich stracić. Niestety na nasze pliki umieszczone w komputerach czyha mnóstwo zagrożeń. Począwszy od awarii sprzętowych, po cryptolokery szyfrujące pliki i wysyłające żądania okupu za ich odszyfrowanie.

Zazwyczaj, chcąc ustrzec się przed utratą danych, zabezpieczamy nasze komputery popularnymi antywirusami, jednak nie ma programu zabezpieczającego, który uchroni nas przed wszystkimi zagrożeniami. Poza tym przytrafiają się też niestety awarie dysków, które mogą uniemożliwić odzyskanie danych w warunkach domowych, a specjalistyczne usługi odzyskiwania do najtańszych nie należą.

Prostą metodą, która pozwoli nam nie martwić się o nasze skarby umieszczone na dyskach jest systematyczne wykonywanie kopii zapasowych na dyskach zewnętrznych. W zadaniu tym może nam pomóc jeden z lepszych darmowych programów do archiwizacji danych AOMEI Backupper.

backup_1

To, co rzuca się w oczy, po uruchomieniu programu, to bardzo prosty, minimalistyczny interfejs, z którego obsługą nie powinni mieć problemu mniej zaawansowani użytkownicy. Wszystkie funkcje zostały pogrupowane w zakładkach, przez co odnalezienie odpowiedniego narzędzia jest dużo łatwiejsze.

backup_2

Program posiada kreator kopii krok po kroku. Za pomocą kilku kliknięć aplikacja wykona dla nas dokładną kopię całego dysku, wybranej partycji, lub systemu operacyjnego, która w razie jego awarii lub ataku wirusa pozwoli nam postawić komputer na nogi bez konieczności reinstalacji.

Podobnie, jak tworzenie, równie proste jest przywracanie wykonanych kopii. Nasza praca ogranicza się głównie do decyzji, którą stworzoną wcześniej kopię chcemy przywrócić.

backup_3

Program pozwala na tworzenie przyrostowych lub różnicowych kopii oraz ich szyfrowanie, co sprawi, że będą one bezużyteczne jeżeli przypadkowo znajdą się w niepowołanych rękach . Jako źródło docelowe backupu możemy wybrać dowolny napęd, który obsługuje nasz komputer.

Najnowszą wersję AOMEI Backupper możemy pobrać za darmo ze strony producenta, którą znajdziemy TUTAJ.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij