Automatyczny spis treści w Wordzie

Pisząc różnego rodzaju większe prace w Wordzie, składające się z rozdziałów, podrozdziałów itp., z pewnością będziemy potrzebowali spisu treści. Wciąż można spotkać teksty z ręcznie wstawianym spisem treści. Taki spis nigdy nie będzie wyglądał estetycznie i profesjonalnie, a co najgorsze jego stworzenie wymaga sporo pracy i zajmuje niepotrzebnie czas.

Dlatego w programie MS Word zdecydowanie polecam generowanie automatycznych spisów treści.

Utworzenie automatycznego spisu polega głównie na odpowiednim ustawieniu nagłówków. Ustawiamy kursor na tytule głównego rozdziału i sekcji Style znajdującej się w narzędziach głównych wybieramy Nagłówek 1. Następnie taką samą czynność wykonujemy na każdym podrozdziale, tyle, że wybieramy Nagłówek 2. Jeżeli nasza praca składa się jeszcze niższych śródrozdziałów, które chcemy umieścić w spisie, wybieramy dla nich Nagłówek 3.

SPIS_01

 

Gdy już wszystkie rozdziały i podrozdziały naszej pracy sformatujemy jako odpowiednie nagłówki wstawiamy kursor na stronie, na której ma się znaleźć spis treści. Następnie przechodzimy do zakładki Odwołania i wybieramy przycisk Spis treści. Zostaną rozwinięte opcje wyglądu spisu. Wybieramy np. Tabela automatyczna 1 i…

SPIS_02

 

…i nasz spis treści zostanie utworzony.

SPIS_03

Teraz, jeżeli nawet będziemy dokonywać jakiekolwiek zmiany w naszej pracy i np. tytuły rozdziałów przeskoczą na inną stronę lub zmienimy ich treść, wystarczy, że w zakładce odwołania wciśniemy przycisk Aktualizuj spis treści i w oknie z wyborem zaznaczymy Aktualizacja całego spisu.

SPIS_04


 

 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij