Bezpieczne wysyłanie dokumentów za pomocą poczty elektronicznej

W związku z zaistniałą sytuacją większość pracowników biurowych przeniosła wykonywaną pracę do własnych domów i musiała przestawić się na pracę zdalną. Wykonując czynności zawodowe poza firmą jesteśmy zmuszeni do częstszego korzystania z poczty elektronicznej. Warto zadbać, aby przesyłane tą drogą dokumenty były w jakiś sposób zabezpieczone.

Jednym z prostszych sposobów jest użycie małego i darmowego programu służącego do kompresji plików, a mianowicie 7-ZIP. Program pobierzemy TUTAJ. Po zainstalowaniu odnajdujemy swój plik lub katalog, który będziemy przesyłać i klikamy na niego prawym przyciskiem myszy. Z rozwiniętego menu wybieramy 7-zip, a następnie Dodaj do archiwum.

Zostanie wyświetlone okno z opcjami. Przechodzimy do grupy Szyfrowanie, gdzie dwukrotnie wpisujemy wybrane przez nas hasło. Na koniec zatwierdzamy OK.

Zostanie utworzony nowy, zabezpieczony hasłem plik, który będziemy mogli przesłać. Aby otworzyć taki zaszyfrowany plik, osoba, która go otrzyma również będzie musiała użyć programu 7-ZIP. Wystarczy, że zapisze plik na swoim komputerze, a następnie kliknie na nim prawym przyciskiem myszy i wybierze kolejno 7-Zip i Otwórz archiwum.

Na koniec, w oknie które się wyświetli, będzie musiała podać stworzone przez nas hasło.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij