Bitdefender: nowa generacja zabezpieczeń dla użytkowników domowych

Bitdefender wprowadził innowacyjne rozwiązania do produktów Antivirus Plus, Internet Security oraz Total Security. Zmiany zwiększają możliwości oprogramowania w zakresie ochrony przed cyberatakami, a także poprawiają komfort oraz wydajność pracy.

Ewolucja i innowacje są częścią DNA Bitdefender od ponad dwóch dekad. Firma opatentowała 80 technologii bezpieczeństwa i była wielokrotnie nagradzana przez niezależne organizacje testujące. Nowe rozwiązania, które pojawiły się w grupie produktów konsumenckich są odpowiedzią na potrzeby zgłaszane zarówno przez klientów, jak i partnerów handlowych firmy. Użytkownicy oczekują od systemów bezpieczeństwa nie tylko skutecznej ochrony, ale również przyjaznej obsługi. Dlatego też najnowsze wersje Bitdefender Antivirus Plus, Bitdefender Internet Security oraz Bitdefender Total Security posiadają nowy, ujednolicony interfejs ułatwiający znajdowanie najbardziej potrzebnych funkcji, niezależnie od obsługiwanego urządzenia czy systemu operacyjnego. Część zmian poprawia komfort pracy użytkownika, ale są też nowinki zwiększające skuteczność walki z malwarem. Bitdefender cały czas pracuje nad udoskonalaniem algorytmów uczenia maszynowego. Ich rolą jest radzenie sobie ze stale rosnącą liczbą ataków, a także dokładne wykrywanie zagrożenia, zanim zdąży on uszkodzić system użytkownika. Obecnie Bitdefender posiada w swojej bazie miliard próbek  malware’u.

Jedna z kluczowych zmian dotyczy skanowania i wykrywania luk oraz błędów konfiguracyjnych występujących w systemach operacyjnych oraz aplikacjach. Vulnerability Scanner naprawia każdą odnalezioną lukę oraz poprawia błędy konfiguracyjne, dzięki czemu hakerzy nie mogą wykorzystać tego typu podatności. Z kolei funkcja „ocena urządzenia po instalacji” łączy szybkie skanowanie i wykrywanie luk, zarówno pod względem potencjalnych zagrożeń, jak i śladów przeprowadzonych ataków (np. Trickbot, Emotet, AgentTesla).

Ochrona prywatności

W obecnych czasach, kiedy wiele osób wykonuje pracę w domu, posiadanie niezawodnego i bezpiecznego połączenia VPN stało się normą. Najnowsza odsłona VPN jest o 25 proc. szybsza i posiada internetowy wyłącznik awaryjny, który zawiesza ruch w przypadku zerwania połączenia. Wprawdzie rozwiązanie Premium VPN jest samodzielnym produktem, niemniej znajduje się też w produktach konsumenckich. To ograniczona wersja, która pozwala na przesyłanie do 200 MB danych dla każdego urządzenia, można ją wykorzystać m.in do celów testowych.

Nowa generacja oprogramowania Bitdefender adresowanego dla użytkowników indywidualnych pozwala na ochronę danych i prywatności użytkownika, niezależnie od tego czy jest to system operacyjny Windows, Mac OS, Android, a nawet iOS.


2 komentarze do “Bitdefender: nowa generacja zabezpieczeń dla użytkowników domowych”

  1. Nigdy nie próbowałem tego programu antywirusowego.
    każdy mówi, że to bardzo dobrze, więc myślę, że nadszedł czas, aby spróbować.
    licz na mnie, dziękuję.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij