Blokowanie powiadomień w Google Chrome

Sporo odwiedzanych przez nas stron w Internecie komunikuje się z nami przez wyświetlanie dodatkowych okienek z informacjami. Nie zawsze jest to dla nas pożądana opcja informacji, często wręcz irytująca. Może więc warto poświęcić chwilę i zablokować w swojej przeglądarce wyskakujące okienka.

Otwieramy przeglądarkę Google Chrome i prawym górnym rogu klikamy na ikonę Dostosowanie i kontrolowanie (trzy kropki). Następnie wybieramy zakładkę Ustawienia.

Z menu po lewej stronie wybieramy Prywatność i bezpieczeństwo i z rozwiniętej listy Ustawienia witryn.

W kolejnym oknie odnajdujemy grupę Uprawnienia i klikamy na Powiadomienia.

W opcjach powiadomień wyłączamy suwak zezwalający na ich wyświetlanie w przeglądarce.

Możemy też określić blokowanie każdej z witryn indywidualnie. W tym celu klikamy na ikonę trzech kropek przy danej witrynie i z rozwiniętego menu wybieramy opcję Blokuj. Nasza lista stron będzie podzielona na dwie grupy. W pierwszej znajdą się witryny zablokowane, w drugiej te, którym zezwolimy na wyświetlanie powiadomień. Oczywiście w dowolnym czasie nasze uprawnienia dla poszczególnych stron możemy zmieniać.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij