Blokowanie reklam w Google Chrome

O ilości i natarczywości reklam, atakujących nas w czasie przeglądania serwisów internetowych, chyba nie muszę pisać. Stają się one po prostu coraz bardziej rozprzestrzeniającą się plagą i co gorsze coraz trudniej jest je ignorować. Wyskakują i atakują nas z każdego możliwego miejsca ekranu.

Jednak jest sposób, który pozwoli, jeżeli nie całkiem usunąć, to przynajmniej ograniczyć ilość ich wyświetlania. Na przykładzie przeglądarki Chrome pokażę, jak zainstalować rozszerzenie, które się tym zajmie.

W prawym górnym rogu przeglądarki odnajdujemy przycisk Dostosowani i kontrolowanie Google Chrome. Wciskamy go i z rozwiniętej listy wybieramy opcję Ustawienia.

adblock_01

 

W otwartym oknie wybieramy zakładkę Rozszerzenia i przechodzimy do Pobierz więcej rozszerzeń.

adblock_02

 

W tym momencie zostaniemy przeniesieni do Chrome Web Store. W pasku wyszukiwania wpisujemy adblock i zatwierdzamy enterem. Teraz na wyświetlonej liście odnajdujemy rozszerzenie o takiej samej nazwie, które instalujemy poprzez wciśnięcie przycisku DODAJ DO CHROME.

adblock_03

 

Po krótkiej instalacji, w prawym górnym rogu przeglądarki pojawi się ikona AdBlock’a. Będzie to świadczyło o tym, że rozszerzenie jest zainstalowane i włączone. Teraz w momencie, gdy będziemy wchodzić na wybrane strony, przy ikonce będzie pojawiała się informacja o ilości zablokowanych na niej reklam. Klikając na ikonkę będziemy mieli dostęp do opcji i na przykład możliwość wyłączenia blokowania na danej stronie.

adblock_04


 

 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij