Co to jest Intel EVO?

Już jakiś czas temu na rynku pojawiły się laptopy z symbolem Intel EVO. Co on oznacza? W brew pozorom nie jest to oznaczenie nowych procesorów.

Intel EVO jest standardem określonym przez firmę Intel, który według producenta powinny spełniać tzw. laptopy premium. Jest to więc coś w rodzaju certyfikatu mówiącego nam, że posiadający go sprzęt spełnia określone kryteria, dzięki czemu możemy być pewni, że kupując laptop z Intel EVO otrzymamy komputer na określonym, wysokim poziomie.

Jakie warunki musi spełniać laptop, aby spełnić kryteria Intel IVO?

Przede wszystkim musi być wyposażony w procesor  Core i5 lub Core i7 z grafiką Iris Xe, posiadać co najmniej 8 GB pamięci RAM  oraz dysk SSD PCIe/NVMe o pojemności co najmniej 256 GB. Certyfikowany laptop musi posiadać ekran o rozdzielczości nie mniejszej niż Full HD, odpowiednią baterię, pozwalającą na pracę przez 9 godzin + (przy tej rozdzielczości ekranu) oraz szybkie ładowanie (30 minut ładowania = 4 godziny pracy). Intel wymaga też szybkiego wybudzana komputera, poniżej 1 sekundy.

Dodatkowo wymagane są też porty Thunderbolt 4 oraz łączność Wi-Fi 6 i Bluetooth 5 z Audio Offload. Laptop musi też spełniać określone wymagania dotyczące kamerki, głośników oraz mikrofonów.

Firma Intel informuje, że ściśle współpracuje z producentami sprzętu, by zapewnić odpowiedni poziom i dać kupującemu pewność, że nabywa sprzęt, który będzie spełniał jego oczekiwania.

Wybierając laptopa z logiem Intel EVO możemy więc być pewni, że spełnia on przynajmniej te najniższe z wymienionych wymagań i nie musimy się martwić, że przepłacamy za ładnie wyglądający komputer z kiepskimi podzespołami i poniżej podstawowych standardów, które pozwoliłyby nam ma komfortową pracę.

Oczywiście należy liczyć się z tym, że laptopów z logiem Intel EVO nie znajdziemy na półce z tanim sprzętem.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij