Darmowe programy do obróbki video

Wakacje to okres, kiedy w naszych smartfonach pojawiają się setki zdjęć i filmów z odwiedzonych przez nas miejsc, czy przyjemnych chwil, które chcielibyśmy zatrzymać na dłużej. Nierzadko są to dla nas cenne materiały warto więc poświęcić chwilę i jeszcze dodatkowo je uatrakcyjnić oraz dodać nowej jakości. Oto krótki zestaw darmowych programów, dzięki którym nasze filmiki będą mogły stać się bardziej profesjonalne.

ShotCut – Program uruchomimy na systemach Windows, Linux i Mac OS.

Dzięki wbudowanym w program filtrom będziemy mogli poprawić jakość naszych filmów: wykadrować, wyostrzyć, rozmyć tło, zmodyfikować kolory, poprawić balans bieli. ShotCut działa nieco inaczej niż inne popularne edytory video, a mianowicie nie posiada linii czasu na której umieszczamy materiały. W programie dostajemy playlistę klipów z zdefiniowanymi odcinkami czasu do renderowania.

 

 

HitFilm Express – Program posiada wersje na  Windows i MacOS.

Aplikację wyróżnia prosty i przejrzysty interfejs, którego zalety docenią z pewnością nowi użytkownicy. Program pozwala na jednoczesną edycję wielu ścieżek, obsługując najpopularniejsze formaty video, audio i grafiki.  HitFilm Expres posiada bogatą bazę efektów video, których działanie widzimy od razu po przeciągnięciu na oś czasu, dzięki czemu na bieżąco widzimy jak zmienia się nasz film.

 

 

DaVinci Resolve – Z aplikacji możemy skorzystać na systemach Windows, Linux i Mac OS.

DaVinci Resolve jest zaawansowanym programem do nieliniowej obróbki i postprodukcji video z wykorzystaniem wielu ścieżek obrazu i dźwięku. Program umożliwia obróbkę materiałów w rozdzielczości 4kK, a nawet 8K , Z pomocą DaVinci Resolve będziemy w stanie stworzyć profesjonalne filmy czy klipy video. Świetnie sprawdzi się do obróbki materiałów przygotowywanych z myślą o umieszczeniu na YouTube.

 

 

Kdenlive – Linux, Windows, MacOS.

Rozbudowany program do nieliniowej obróbki plików video , obsługujący wiele popularnych formatów. Aplikacja obsługuje wiele ścieżek video i audio. Posiada też wbudowanych wiele efektów, które dodatkowo możemy odpowiednio modyfikować w zależności od potrzeb. W programie znajdziemy też przydatną opcję dodawania tytułów, z dużą możliwością modyfikacji wyglądu.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij