Dwa proste tricki, które bardzo ułatwiają pracę z przeglądarką

Przeglądarka internetowa to narzędzie, z którego korzysta każdy. Zazwyczaj jest to pierwszy program jaki uruchamiamy po włączeniu komputera. Oczywiście wszyscy wiemy, że używanie przeglądarki możemy sobie ułatwić korzystając z licznych skrótów klawiaturowych. Niestety dostępne długie listy skrótów zazwyczaj działają na nas tak, że nie zapamiętujemy żadnego i w rezultacie wciąż szukamy potrzebnych rozwiązań w inny sposób.

Chciałbym przedstawić dwa banalnie proste skróty klawiszowe działające w każdej przeglądarce, które ułatwiają mi pracę od kilku lat, i które bardzo polecam zapamiętać, jeżeli oczywiście jeszcze ich nie znacie.

Sytuacja, która zdarza się bardzo często: zamykamy krzyżykiem otwartą kartę, a po chwili zdajemy sobie sprawę, że jeszcze chcielibyśmy do niej wrócić. Zamiast przeszukiwać historię przeglądania możemy zastosować kombinację klawiszy Ctrl+Shift+T. Skrót otworzy ostatnio zamkniętą kartę. Jednak to nie wszystko. Naciskając tę kombinację klawiszy kilkukrotnie będziemy otwierać kolejne karty, poczynając od tych najpóźniej zamkniętych. Akcja ta zadziała również do poprzednich sesji, czyli otwierając rano przeglądarkę i stosując Ctrl+Shift+T wyświetlimy stronę internetową, którą przeglądaliśmy jako ostatnią poprzedniego dnia.

Druga opcja upraszczająca pracę jest jeszcze prostsza i łatwiejsza do zapamiętania. Jest to mianowicie użycie klawisza F5. Wciśnięcie tego klawisza odświeży otwartą aktualnie witrynę. Tak można to zrobić za pomocą myszki i ikony odświeżania znajdującej się zazwyczaj przy pasku adresu, jednak sami przekonajcie się o ile prostsze i szybsze jest wciśnięcie jednego klawisza. Przyznam, że stosując F5 udało mi się skorzystać z kilku promocyjnych, ograniczonych okazji zakupowych, które wymagały wstrzelenia się w konkretny czas.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij