Dźwiękowe inspiracje do pracy i relaksu

Niektóre zajęcia wymagają od nas ciszy i skupienia, w innych wspomagamy się ulubioną muzyką, która stanowi tło naszej pracy. Często jednak do pracy mogą nas inspirować i nastrajać inne dźwięki, o których wpływie na wykonywane przez nas czynności możemy nawet nie zdawać sobie sprawy.

Są osoby, które na przykład lubią pracować w kawiarni, a dźwięki lokalu nie tylko nie przeszkadzają, a wręcz pozwalają im bardziej skupić się na wykonywanych zadaniach. Inni wolą kojący śpiew ptaków, szum wiatru, morza, dźwięki padającego deszczu czy odgłosy lasu. Tego typu tła dźwiękowe mogą sprawić, że będzie nam się lepiej pracowało, mogą złagodzić stres związany z trudnym zadaniem, które właśnie stanęło w martwym punkcie, mogą też z pewnością umilić nasz relaks po pracy.

Gzie szukać takich dźwiękowych inspiracji? Nie musimy biegać z mikrofonem po kawiarniach, lasach, czy skąpanych w deszczu ulicach, chociaż z pewnością stanowi to ciekawe i nie rzadko przyjemne doznanie. Wystarczy, że odwiedzimy odpowiednie miejsca w sieci, które oferują tego typu rozwiązania.

A Soft Murmur

A Soft Murmur to strona, dzięki której będziemy mogli posłuchać dźwięków deszczu, burzy, śpiewu ptaków, gwaru kawiarni, a nawet gotujących się potraw czy szumu wyłączonego telewizora. Klikając na poszczególne ikony możemy wybrane dźwięki łączyć i odpowiednio dostrajać ich głośność. I tak na przykład możemy stworzyć efekt odgłosów z  kawiarni z padającym na zewnątrz deszczem. A Soft Murmur jest dostępny również jako aplikacja do pobrania w Google Play i App Store.

 

Noisli

Zbliżoną tematycznie stroną jest Noisli. Oprócz podobnych dźwięków jak na A Soft Murmur znajdziemy również takie, jak szum jesiennych liści, odgłosy jadącego pociągu czy dźwięki wydawane przez włączony wentylator. Noisli jest też dostępne na urządzenia przenośne, jako aplikacja.

 

PeacefulPanda

Znajdziemy tutaj realistyczne dźwięki lasu, padającego deszczu, zmierzchu, wody, w zmieniającej się w zależności od wybranego podkładu grafice.

 

Rainy Mood

Tutaj otrzymujemy tylko jeden podkład dźwiękowy i jest do efekt padającego deszczu i burzy, który uruchamia się automatycznie po wejściu na stronę. Dla miłośników tego typu odgłosów – pozycja obowiązkowa.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij