ESET Internet Security – program godny uwagi

Już jakiś czas temu powitaliśmy nowy rok 2017, może więc nadszedł właśnie czas na rozejrzenie się za nowym rozwiązaniem zabezpieczającym nasz komputer, a co za tym idzie naszą pracę, pieniądze i prywatność. Prezentację najciekawszych programów chroniących przed zagrożeniami płynącymi głównie z Internetu, ale jak okaże się w dalszej części tego artykułu, nie tylko, chciałbym rozpocząć od jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek, firmy ESET i najnowszego ESET Internet Security 2017.

Produkty Eset zawsze kojarzyły się z lekkością i bezproblemowym działaniem w tle, niesprawiającym problemów podczas codziennej pracy. Nie inaczej jest dzisiaj. Eset, oprócz wprowadzania regularnie nowych rozwiązań zwiększających nasze bezpieczeństwo w sieci, wciąż dba o to, by jego produkty sprawiały jak najmniejsze problemy, czy też były wręcz niewidoczne w czasie codziennego korzystania z komputera. Dbając o to program stosuje opcję skanowania w tle, która uruchamia się tylko w momencie całkowitej bezczynności komputera oraz tzw. tryb gier, który w momencie uruchomienia aplikacji pełnoekranowej przełącza program w tryb dyskretny, zwalniając dodatkowe zasoby komputera.

A co jeżeli chodzi o samą ochronę? Pakiet zawiera przede wszystkim skuteczny program antywirusowy, czyli tradycyjne i podstawowe zabezpieczenie przed różnego rodzaju wirusami, które wciąż jeszcze stanowią spore zagrożenie naszych komputerów. Świat jednak idzie naprzód, a wraz z nim Internet i nowe zagrożenia. Dlatego oprócz typowej ochrony antywirusowej i zapory firewall, Eset IS chroni nas m.in. przed atakami wykorzystującymi skrypty. Dzięki temu zabezpiecza m.in. przed zagrożeniami ransomware, czyli złośliwymi programami szyfrującymi dostęp do komputera i żądającymi zapłaty za odblokowanie jego lub znajdujących się na dyskach plików, co stanowi bardzo popularny dzisiaj sposób na wyłudzanie pieniędzy.

Kolejne dwa bardzo przydatne rozwiązania to ochrona bankowości internetowej i kontrola rodzicielska. Pierwsza z funkcji, w czasie przeprowadzania transakcji bankowych online, przełącza nas w tryb bezpiecznej, odizolowanej i dodatkowo zabezpieczonej przeglądarki, za pomocą której przechodzimy do strony banku, logujemy się i przeprowadzamy operacje finansowe bez obawy utraty danych logowania i w konsekwencji samych pieniędzy. Korzystając z opcji kontroli rodzicielskiej, natomiast, możemy zdefiniować jakie treści są nieodpowiednie dla przeglądających Internet dzieci i je po prostu zablokować.

W programie pojawiły się też dwie nowości, którym również warto się przyjrzeć i wziąć pod uwagę w momencie wybierania zabezpieczenia dla komputera. Pierwsza to ochrona sieci domowej.

Opcja ta oprócz przeskanowania oprogramowania routera w celu sprawdzenia, czy nie posiada tzw. luk czyli furtek, które mogą być wykorzystane przez cyberprzestępców (co stanowi coraz bardziej popularną formę ataków), daje nam możliwość w prosty sposób sprawdzenia, jakie hosty łączą się z naszą siecią i czy np. nie zadomowiły się w niej jakieś niepożądane urządzenia (np. komputer sąsiada 🙂  ).

Co do drugiej nowości czyli ochrony kamery internetowej, możemy wyjść z założenia, że jest to dla nas funkcja całkowicie zbędna, bo przecież możemy zakleić obiektyw np. plastrem i czuć się całkowicie bezpiecznym. Jednak jeżeli często korzystamy z naszej kamerki może warto jednak zastosować inne rozwiązanie. Moduł ochrony kamery internetowej działa jak firewall czyli na zasadzie reguł i blokowania aplikacji, które starają się uzyskać dostęp do urządzenia.

Podsumowując, ze względu na ilość dostępnych funkcji, solidnej i sprawdzającej się od lat ochrony oraz małego zapotrzebowania na zasoby komputera, ESET Internet Security z pewnością jest jednym z tych programów zabezpieczających, które powinniśmy brać pod uwagę w momencie wybierania ochrony naszych danych i prywatności w 2017 roku.

Przypominam też o konkursie, który potrwa do środy (8 luty), a w którym można wygrać licencję właśnie na ESET Internet Security. Szczegóły TUTAJ.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij