Excel – Jak wydrukować tabelę na jednej stronie

Chcąc wydrukować dokument Excela nie zawsze, tak jak na przykład przy drukowaniu z Worda, otrzymamy to co aktualnie widzimy na obszarze roboczym programu na jednej stronie wydruku. Efekt wydruku z programu Excel może nas rozczarować głównie przy próbie przeniesienia na papier dużych tabel, czy też dokumentów zawierających rozbudowane wykresy. W takich przypadkach, pomimo iż widzimy wszystkie kolumny naszej tabeli na ekranie monitora, często na wydruku otrzymamy je na kilku kartkach, co sprawi, że tak naprawdę nasza tabela na papierze straci swoją czytelność.

Jak zatem zmieścić tabelę na jednej stronie wydruku?

Musimy zaznaczyć opcję, która sprawi, że nasza tabela zostanie, na szerokość, upchnięta na jednej stronie. Przechodzimy więc do zakładki UKŁAD STRONY i przy opcji Szerokość rozwijamy listę, z której wybieramy 1 strona.

 

Po przejściu do opcji wydruku, na podglądzie, wszystkie kolumny powinny być widoczne na jednej stronie. Dodatkowo możemy tutaj skorzystać z opcji zmiany orientacji na poziomą, czy też zmniejszenia marginesów, by nasza tabela była bardziej czytelna i przejrzysta.

 

 

Może zdarzyć się też, że z obszernej tabeli będziemy chcieli wydrukować tylko jej fragment. Zaznaczamy wówczas interesującą nas część tabeli (klikamy na komórkę początkową obszaru, który chcemy zaznaczyć i z wciśniętym klawiszem Shift klikamy na komórkę końcową). Następnie z zakładki UKŁAD STRONY wybieramy ikonkę Obszar wydruku i klikamy na Ustaw obszar wydruku.

 

Po przejściu do ustawień drukowania zmieniamy opcję Drukuj aktywne arkusze na Drukuj zaznaczenie.

 

Na podglądzie wydruku powinniśmy zobaczyć tylko nasz zaznaczony fragment tabeli.

W taki sam sposób, stosując zaznaczenie, możemy wydrukować np.wykres znajdujący się w dokumencie


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij