Firefox Send – proste przesyłanie dużych plików

Mozilla uruchomiła nową usługę, która może być bardzo pomocna, w momencie gdy mamy potrzebę przesłać plik o rozmiarze większym niż niż pozwala na to poczta, z której korzystamy na co dzień.

Za pomocą Firefox Send możemy możemy wysyłać pliki do 1 GB bez posiadania konta w usłudze i do 2,5 GB po zalogowaniu. Utworzenie konta polega na podaniu adresu e-mail, hasła, a następnie aktywacji przez kliknięcie w link, w otrzymanym mailu.

Aby skorzystać z usługi odwiedzamy stronę send.firefox.com. Możemy to zrobić używając dowolnej przeglądarki internetowej, nie musi to być Firefox. Na otwartej stronie wybieramy przycisk Wybierz pliki do wysłania lub po prostu przeciągamy nasze pliki do okna aplikacji. Jeżeli ich wielkość będzie przekraczać 1 GB automatycznie zostaniemy przekierowani do okna logowania/rejestracji.

Po wybraniu i załadowaniu plików pozostaje nam ustawienie opcji, jak długo mają one być przechowywane na serwerach Mozilli. Wybór tych opcji będzie oczywiście uzależniony od możliwości odebrania plików przez adresata czy też adresatów.Możemy tutaj ustawić usunięcie plików po konkretnej ilości pobrań (od 1 do 100) lub po określonym czasie (od 5 min do 7 dni). Jeżeli przesyłamy plik do jednej osoby najlepszą opcją będzie wybranie Wygasa po 1 pobraniu. Opcjonalnie możemy wpisać jeszcze hasło, które będzie wymagane przy pobraniu pliku. Na koniec używamy przycisku Wyślij.

Nasz plik zostanie wysłany, z my otrzymamy odnośnik do jego pobrania, który kopiujemy i przesyłamy odbiory. Pamiętajmy o przesłaniu również hasła, jeżeli takie ustaliliśmy.

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij