Formatowanie obrazów w Wordzie

Wszyscy wiemy, do czego służy MS Word. Oczywiście do tworzenia dokumentów tekstowych. Program posiada jednak, dodatkowo, spore możliwości formatowania obrazów. Najczęściej przed wstawieniem obrazu do Worda nadajemy mu odpowiedni format w programie graficznym. Spokojnie jednak możemy dokonać potrzebnych korekt po umieszczeniu naszego obrazu w dokumencie.

Służący do pisania Word potrafi zmienić rozmiar, przyciąć obraz, skorygować kontrast, jasność, nasycenie kolorów. Posiada też opcje efektów artystycznych, za pomocą których możemy przerobić nasz obrazek nie do poznania.

Spróbujmy zmodyfikować kilka opcji i zmienić współczesne zdjęcie na stary szkic.

Wstawiamy obraz do Worda. Wybieramy zakładkę Wstawianie → Obraz. Klikamy na fotografię zaznaczając ją i z menu wybieramy zakładkę Formatowanie, następnie przycisk Kolor i z rozwiniętych opcji, z grupy Ponowne kolorowanie – Sepia.

portw_1

 

Gdy już uzyskaliśmy odpowiedni kolor starej fotografii, przechodzimy do efektów artystycznych i wybieramy Ołówek.

portw_2

 

W taki oto prosty sposób przerobiliśmy fotografię na stary szkic wykonany ołówkiem. Z zakładki Style obrazów możemy jeszcze wybrać odpowiadającą do naszego obrazka ramkę.

portw_3

 

Cała praca ograniczyła się do kilku kliknięć myszką, a efekt w dokumencie może wyglądać naprawdę ciekawie. Takie zdjęcie w CV z pewnością wzbudzi zainteresowanie przyszłego pracodawcy  🙂 .

portw_4

Oczywiście jest to tylko drobny przykład formatowania obrazów w Wordzie. Proponuję samemu poeksperymentować z programem i wybrać ustawienia, które będą odpowiednie do naszego obrazu i potrzeb.


 

 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij