Formaty plików – czym otworzyć: PPT

Pliki z rozszerzeniem PPT są plikami prezentacji i  domyślnie  skojarzone są z programem PowerPoint Presentation, wchodzącym w skład Microsoft Office. PPT zawiera wszystkie elementy, które wchodzą w skład prezentacji multimedialnej, czyli tekst, obrazy, dźwięk czy video.

Pliki PPT były domyślnym zapisem prezentacji w programie PowerPoint do wersji z roku 2003. Od wersji Office 2007 stosuje się PTTX.

Czym otworzyć?

Oprócz pakietu Microsoftu, który jest jak najbardziej trafnym wyborem do otwierania, tworzenia i edycji plików PPT, możemy też skorzystać z darmowych: OpenOffice czy Libre Office. Obydwa te pakiety biurowe posiadają aplikację do tworzenia prezentacji – Impres, która radzi sobie z plikami stworzonymi w PowerPoincie. Jeżeli, natomiast, nie interesuje nas tworzenie czy edycja prezentacji, a chcemy chcemy tylko przejrzeć otrzymany projekt, możemy skorzystać z narzędzia PowerPoint Viewer.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij