Formaty plików – czym otworzyć: ODT

Rozszerzenie pliku ODT jest wykorzystywane do przechowywania treści dokumentów biurowych (tekstowych), które zostały utworzone w programach OpenOffice, StarOffice i Libre Office. Pakiety te stanowią ciekawą alternatywę dla najpopularniejszego na rynku Office’a Microsoftu. Format ODT został zaprojektowany z wykorzystaniem standardu OASIS OpenDocument.

Czym otworzyć?

Pliki z rozszerzeniem ODT najprościej oczywiście otworzymy instalując jeden z bardzo popularnych i co najważniejsze darmowych pakietów: Apache OpenOffice lub Libre Office. Używając aplikacji zawartych w pakietach będziemy w stanie również bezproblemowo edytować i zapisywać gotowe pliki w opisywanym formacie. Począwszy od Office 2007 (zainstalowany Service Pack 2) dokumenty z rozszerzeniem ODT możemy również otwierać w programach Microsoftu. W zależności jednak od wykorzystanego formatowania, dokumenty mogą wymagać korekty i warto je przed zapisaniem, np. jako DOC, przejrzeć.

Można też skorzystać z konwertera plików online – TUTAJ.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij