Formaty plików – czym otworzyć: RMVB

RMVB (Real Media Variable Bitrate) jest formatem plików video charakteryzującym się sporą kompresją stratną, której zaletą jest niewielki rozmiar pliku, kosztem jednak samej jakości zapisanego w nim obrazu.

Format jest więc używany w sytuacjach, kiedy znaczenie ma wielkość pliku video, w tym wypadku mniejsza nawet o 40% od DivX’a czy AVI. Dla przykładu ważący 700MB film w formacie AVI możemy zmniejszyć do 300MB stosując format RMVB.

Czym otworzyć?

Najpopularniejszym programem stworzonym właśnie z myślą o odtwarzaniu plików RMVB jest  Real Player. Dobrym wyborem będzie też na pewno Real Alternative lub Free RMVB Player. Z najbardziej popularnych odtwarzaczy multimediów, z którego możemy skorzystać jest natomiast AllPlayer czy zdobywając coraz większe grono użtkowników VLC Media Plazer.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij