Formaty plików – czym otworzyć: RTF

RTF (Rich Text Format) jest to rozszerzenie plików tekstowych opracowane przez firmę Microsoft i stosowane do wymiany dokumentów.

RTF powstał w 1987 roku i do dnia dzisiejszego jest domyślnym formatem, w którym zapisywane są dokumenty WordPada – dołączanego do systemu Windows i pozwalającego na podstawowe formatowanie tekstu edytora. Format RTF nie korzysta z makr, co dla niektórych może być pozytywnym aspektem, gdyż w tym momencie nie musimy się obawiać, że za pomocą dokumentów z tym rozszerzeniem przeniesiemy wirusy.

Czym otworzyć?

Z otwarciem dokumentów z rozszerzeniem RTF raczej nie powinniśmy mieć problemów. Najprostszy sposób, to oczywiście za pomocą wspomnianego WordPada. Jeżeli natomiast chcemy chcemy poddać RTF bardziej skomplikowanej edycji, to jak najbardziej możemy się w tym celu posłużyć MS WordemLibreOfficem, czy innym używanym na co dzień edytorem tekstu. Większość powinna sobie poradzić z otwarciem opisywanego formatu.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij