Formaty plików – czym otworzyć: SWF

SWF to rozszerzenie plików Shockwave Flash stworzone przez firmę Macromedia, która w 2005 roku została wykupiona przez Adobe. Pliki z rozszerzeniem .swf głównie zawierają animowaną grafikę o różnym stopniu interaktywności, wykorzystywaną na stronach internetowych. Możemy też spotkać stworzone tym formacie menu stron www oraz animowane banery.

Czym otworzyć?

Pliki z rozszerzeniem .swf możemy otworzyć za pomocą Adobe Flash Playera. Innymi programami, które sobie z tym poradzą są: Adobe Flash Professional, który może być wykorzystany również do edycji tego typu plików, Adobe Dreamweaver, Eltima SWF & FLV Player. Mając zainstalowany w przeglądarce internetowej plugin Flasha, również taką przeglądarkę możemy wskazać jako aplikację, która posłuży do otwarcia pliku z opisywanym rozszerzeniem.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij