Grupowa zmiana rozdzielczości zdjęć

Co zrobić, gdy chcemy zmienić wielkość kilku zdjęć, by móc je na przykład przesłać mailem? Możemy każde z nich otwierać w naszym programie graficznym i kolejno każdemu zmieniać rozdzielczość. Możemy też użyć prostego narzędzia  Image Resizer for Windows, za pomocą którego zmienimy rozdzielczość wszystkich fotek, bez ich otwierania.

Image Resizer jest malutką, bezpłatną aplikacją, która po zainstalowaniu zintegruje się z menu kontekstowym Windows. Program możemy pobrać TUTAJ.

Gdy już zainstalujemy program, otwieramy folder z fotkami i zaznaczamy wszystkie te, które chcemy zmniejszyć. Następnie na zaznaczonych zdjęciach klikamy prawym przyciskiem myszy i z menu wybierany Resize Pictures.

resize_01

 

W wyświetlonym okienku możemy zaznaczyć interesujący nas rozmiar, na który chcemy zmienić nasze zdjęcia, lub przejść do opcji Advanced.

 

resize_02

 

Tutaj możemy zaznaczyć wybór Custom i wpisać dokładnie taki rozmiar jaki chcemy osiągnąć. Ewentualnie zaznaczamy jeszcze opcję Resize the orginal pictures, jeżeli chcemy zachować tylko zdjęcia z nową rozdzielczością, nie jako kopie oryginałów. Na koniec zatwierdzamy, wciskając OK.

 

resize_03


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij