Gry DOS w przeglądarce

Street Fighter, Mario, Pac-Man czy Prince of Persja – gry, które ukształtowały obecny rynek rozrywki komputerowej. Niektórzy widząc dzisiaj te i podobne tytuły, które rządziły w czasach MS-DOS, wybuchają śmiechem, innym kręci się łezka w oku, gdyż przez te gry zarwali nie jedną nockę kilkanaście lat temu. Postacie składające się z kilku pikseli przykuwały do monitorów fanów elektronicznej rozrywki na długie godziny i nikt nie narzekał na ilość klatek na sekundę czy animację włosów, bo takich problemów po prostu nie było. W tamtych czasach mały kwadracik poruszający się pomiędzy kilkoma większymi wywoływał niesamowite emocje.

gry dos_1

Instytucja Internet Archive, o której już pisałem TUTAJ udostępniła graczom chcącym wspomnieć dawne czasy, lub tym ciekawym jak bawili się ich rodzice, setki gier działających pod DOS-em. Zamieszczone na STRONIE tytuły uruchamiają się w przeglądarce internetowej przez co nie musimy ściągać ich na dysk, instalować emulatorów itp. Po prostu, na dowolnym komputerze i w dowolnym miejscu (z dostępem do Internetu) uruchamiamy wybraną grę i dajemy przenieść się do przeszłości za sprawą solidnej rozgrywki.

grydos_2


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij