Jak dobrać pakiet łącza internetowego do swoich potrzeb?

Materiał zewnętrzny

Decyzja o podłączeniu gospodarstwa domowego do sieci światłowodowej wiąże się z podjęciem kilku ważnych wyborów. Kluczowym z nich jest wielkość pakietu internetowego, z którego będziemy korzystać przez najbliższe lata. Jak dobrać pakiet do swoich potrzeb? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Czym są pakiety internetowe?

Łącze światłowodowe to obecnie najszybszy sposób na dostarczanie sygnału internetowego. Medium to umożliwia przesyłanie danych o ogromnych prędkościach. W codziennym użytkowaniu nie mamy technicznych możliwości, aby ją wykorzystać, w związku z tym dostawcy oferują pakiety internetowe. Inaczej mówiąc, są to ograniczenia maksymalnej prędkość wysyłania i odbierania danych. Im limit wyższy, tym mamy do czynienia z wyższym miesięcznym abonamentem. Wiarygodny dostawca internetu ma w ofercie co najmniej kilka pakietów internetu światłowodowego.

Czym jest prędkość Internetu?

Prędkość (szybkość) łącza jest wyrażana w megabitach na sekundę (Mb/s). 8 megabitów równa się 1 megabajtowi, stąd łącze o szybkości 500 Mb/s pozwala na maksymalny transfer 60 MB/s. W związku z tym na pobranie pliku, który ma 600 MB, w idealnych warunkach potrzebujemy 10 sekund. Ponadto warto zwrócić uwagę na drugą wartość, którą zazwyczaj podaje każdy dostawca internetu. Oznacza ona maksymalną prędkość wysyłania danych. Analogicznie, jeśli prędkość ta wynosi 40 Mb/s, to na sekundę jesteśmy w stanie przesłać 5 MB danych w ciągu 1 sekundy, dlatego wgranie pliku o wielkości 600 MB zajmie około dwóch minut.

Jaki pakiet wybrać?

Wytłumaczymy to na podstawie pakietów dostępnych w Fiberlink.

  1. Pakiet Internet Fiber 400/40 Mb/s to rozwiązanie dla osób, które z zasobów sieci korzystają sporadycznie. Taka prędkość jest zupełnie wystarczająca do oglądania materiałów wideo na YouTube, korzystania z poczty internetowej, stron czy serwisów streamingowych pod warunkiem, że jednocześnie z zasobów sieci nie korzysta wiele osób. Prędkość ta będzie również wystarczająca do przeprowadzenia telekonferencji dla kilku osób czy przesyłania niewielkich plików.
  2. Pakiet Internet SuperFiber 700/70 Mb/s natomiast to propozycja dla osób bardziej wymagających. Coraz więcej nowoczesnych urządzeń łączy się z Siecią – smartfony, telewizory, komputery, ale także AGD. W przypadku komputerów szybki internet jest przydatny podczas m.in. gier on-line, które wymagają odpowiednich warunków do płynnej i komfortowej rozgrywki.
  3. Pakiet Internet UltraFiber 1 GIGA  940/100 Mb/s powstał z myślą o osobach, które wymagają od internetu błyskawicznego przesyłu danych. Internet o prędkości zbliżonej do 1 Gb/s doskonale sprawdzi się podczas jednoczesnego korzystania z wielu urządzeń, gier wideo, streamowania w wysokiej jakości czy w trakcie pracy, która wymaga korzystania z dużych zasobów w Sieci.

W Fiberlink proponujemy nie tylko internet, ale również telewizję światłowodową, dzięki czemu możesz dobrać pakiet do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Nasza oferta jest dostępna między innymi w powiecie wielickim, krakowskim, myślenickim, wadowickim czy bocheńskim.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij