Jak dzielić pliki na części?

Polecałem ostatnio usługę WeTransfer, dzięki której możemy przesyłać za darmo pliki o wielkości do 2 GB. Duże pliki możemy też dzielić na części i poszczególne party przesyłać pojedynczo. Do dzielenia plików będziemy potrzebować programu służącego do archiwizacji, np. popularnego WinRAR-a.

Klikamy prawym przyciskiem myszy na plik lub katalog, który chcemy podzielić na części i z menu kontekstowego wybieramy opcję Dodaj do archiwum.

party_1

 

Zostanie wyświetlone okno z opcjami, w którym wybieramy Rozmiar woluminów czyli wpisujemy wielkość partów na jakie program ma podzielić nasz plik. Pamiętajmy o odpowiednim ustawieniu jednostek, np na megabajty (MB).

party_2

 

Po zatwierdzeniu (OK) i wykonaniu przez program operacji, otrzymamy plik podzielony na części.

party_3

 

Aby ponownie połączyć wszystkie części w jedną całość, wystarczy że klikniemy na pierwszy part i z menu kontekstowego wybierzemy opcję Wypakuj pliki. Program wypakuje i połączy wszystkie części, tworząc taki sam plik, jaki  był przed podziałem. Oczywiście aby automatycznie połączyć wszystkie party musimy umieścić je w jednej lokalizacji, np. w jednym katalogu.

party_4


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij