Jak korzystać z Map Google offline?

Wakacje za pasem. Zapewne większość z nas wykorzysta urlopowo-wakacyjny okres na wyjazdy i odpoczynek po kolejnym trudnym roku pracy.

Osobiście w  podróży często używam Map Googla. Jest to najprostszy i najdokładniejszy system map i nawigacji dostępny za darmo. Możemy z niego korzystać w przeglądarce internetowej lub w aplikacji, którą znajdziemy w Sklepie Play oraz w  Ap Store. Zresztą podejrzewam, że każdy (szczególnie użytkownicy Androida) posiadają już ją na swoich urządzeniach.

Co jednak, jeśli zechcemy korzystać z dobrodziejstw aplikacji w gdzie nie mamy zasięgu Wi-Fi, sieci komórkowej lub po prostu brakuje nam pakietu danych do wykorzystania? Otóż możemy w prosty sposób przełączyć się w tryb offline.

Na zaistniałą sytuację najlepiej przygotować się przed wyruszeniem w trasę. Włączamy aplikacją Mapy i w prawym, górnym rogu klikamy na ikonę własnego profilu.

Zostanie wyświetlone okno zarządzania kontem. W menu odnajdujemy opcję Mapy offline.

Otrzymamy informację, że aby korzystać z tego trybu musimy zapisać mapę na urządzeniu. Klikamy więc w Wybierz własną mapę i zaznaczamy interesujący nas fragment, odpowiednio powiększając lub pomniejszając mapę.

Oczywiście im większy obszar wybierzemy, tym więcej miejsca zajmie nasz plik na karcie. O jego dokładnej wielkości będziemy informowani poniżej. Na koniec klikamy na przycisk Pobierz.

Teraz Już możemy rozłączyć się z siecią i używać z zapisanych map. Oczywiście po wykorzystaniu plik z zapisaną mapą możemy usunąć i zwolnić miejsce na dysku.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij