Jak łatwo i szybko usunąć tło ze zdjęcia

W dobie aparatów cyfrowych i smartfonów codziennie robimy fotki znajomym, rodzinie, no i oczywiście samym sobie. Nieradko zdarza się jednak, że pomimo, iż jesteśmy zadowoleni z tego jak wyszło zdjęcie postaci, to tło na którym się znajduje już niekoniecznie jest satysfakcjonujące.

Lekarstwem na to może być usunięcie kiepskiego tła i zastąpienie go nowym, takim które będzie nam odpowiadało. Chcąc to zrobić wcale nie musimy być grafikami i umieć posługiwać się Photoshopem. Nie będziemy musieli nawet instalować jakiejkolwiek aplikacji, a cały proces zajmie nam dosłownie chwilkę.

Wystarczy, że odwiedzimy stronę remove.bg i używając przycisku Select a photo wybierzemy zdjęcie, które chcemy przerobić.

Możemy wskazać miejcie na dysku, gdzie znajduje się nasza fotka lub po prostu przeciągnąć je do okna.

Bez dodatkowych czynności z naszej strony, zdjęcie zostanie automatycznie przerobione i pozbawione tła. Pozostaną jedynie znajdujące się na nim postacie. W takiej wersji możemy już fotkę pobrać i dodać tło w programie graficznym lub skorzystać z dodatkowych, gotowych opcji remove.bg. W naszym wypadku pozbędziemy się przypadkowej postaci znajdującej się na drugim planie.

Wybieramy Edit, a następnie zakładkę ERASE/RESTORE. i po prostu myszką wymazujemy zbędną postać.

Następnie przechodzimy do zakładki BACKGROUND, gdzie możemy wstawić jedno z proponowanych teł, lub używając Select Photo dodać własne.Na koniec możemy też skorzystać z wybranego efektu rozmazywania tła.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij