Jak łatwo pobierać filmy z CDA?

Cda.pl jest serwisem, w którym podobnie jak w YouTube, możemy oglądać materiały video. Z serwisu oczywiście korzystamy online, czyli wchodzimy na stronę cda.pl, wpisujemy w wyszukiwarce szukaną frazę i wybieramy interesujący nas materiał video. Co jednak, gdy nie zawsze mamy dostęp do Internetu, a chcielibyśmy obejrzeć jakiś film? W bardzo prosty sposób możemy go pobrać na dysk i oglądać offline.

Jak to zrobić pokarzę na przykładzie przeglądarki Google Chrome.

Uruchamiamy przeglądarkę i przechodzimy kolejno: Dostosowanie i kontrolowanie Google Chrome (przycisk z trzema kropkami w prawym górnym rogu), z rozwiniętej listy wybieramy Więcej narzędzi, a następnie Rozszerzenia.

Na samym dole listy rozszerzeń klikamy na opcję Pobierz więcej rozszerzeń.

Zostaniemy przeniesieni do Chrome Web Store. Tutaj w oknie wyszukiwania wpisujemy video downloader proffesional i z listy wybieramy pierwszą wtyczkę, klikając na przycisk Dodaj do Chrome.

 

Tym sposobem zainstalowaliśmy rozszerzenie Video Downloader w naszej przeglądarce, którego ikona w postaci strzałki jest widoczna w prawym górnym rogu.

 

Teraz, gdy włączymy nasz wybrany film ikona zmieni kolor, a klikając na nią zostanie rozwinięta opcja pobrania materiału video. Klikamy więc Download i rozpoczynamy pobieranie.

 

Opisywana wtyczka pobiera video nie tylko z cda.pl, ale również z innych serwisów i stron www z zamieszczonymi filmami do oglądania online.

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij