Jak obrócić dokument PDF?

Co zrobić, gdy dokument PDF nie otwiera się w wersji pionowej i przez to mamy utrudnione jego odczytanie? Możemy oczywiście w programie Adobe Reader, który najczęściej używamy do przeglądania dokumentów PDF, w oknie otwartego dokumentu kliknąć prawym przyciskiem myszy i z rozwiniętego menu wybrać opcję Obróć w prawo. Niestety, gdy zamkniemy dokument nie zapisze on przeprowadzonych zmian  i przy kolejnym otwarciu naszego PDF-a ponownie będziemy musieli zastosować Obróć w prawo. może być to niezbyt wygodne w sytuacji, kiedy mamy większy dokument (np. książkę), z którego często korzystamy. Wówczas lepszym rozwiązaniem może być przestawienie orientacji na stałe. Niestety Adobe Reader nie posiada tego typu opcji.

rotate_001

Aby nie instalować w tym celu dodatkowych programów możemy skorzystać z funkcji obracania dokumentów PDF dostępnej na stronie rotatepdf.

Po wejściu na stronę, wybieramy opcję znajdującą się w punkcie nr 1 – Select the PDF document. Następnie wskazujemy nasz dokument na dysku komputera i z punktu nr 2 wybieramy w jaki sposób dokument ma być obrócony. kolejnym krokiem jest wciśnięcie przycisku Rotate PDF – znajdującego się w punkcie 3.

 

rotate

 

Po chwili wyświetli się okno z przyciskiem Download the rotated PDF. Po jego kliknięciu obrócony dokument zostanie pobrany na nasz dysk.

rotate_2

 

Uwaga! Strona pozwala na konwersję dokumentów nie większych niż 25 MB.

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij