Jak odczytać hasło ukryte pod kropkami?

Sporo osób przy logowaniu do serwisów internetowych czy np. poczty, korzysta z funkcji zapamiętaj, która sprawia, że podczas kolejnych wizyt w serwisie nie musimy każdorazowo wpisywać danych logowania. Jest to z pewnością opcja wygodna, chociaż używanie jej nie zawsze jest rozsądne, szczególnie, jeżeli komputer dzielimy np. z innymi osobami w pracy.

Automatyczne logowanie może sprawić, że po jakimś czasie zapomnimy nasze hasło do konkretnego serwisu, a w oknie logowania widzimy tylko konkretną ilość gwiazdek lub kropek, które odpowiadają ilości znaków w haśle. Jak sprawdzić jakie jest nasze hasło? Najprostszą metodą jest poproszenie naszej przeglądarki internetowej o wyświetlenie wszystkich zapisanych haseł. Jak to zrobić pokażę na przykładzie Google Chrome.

Na początek wchodzimy w ustawienia przeglądarki używając przycisku Dostosowanie i kontrolowanie Google Chrome znajdującego się w prawym górnym rogu przeglądarki.

BLOK_1

 

Następnie wybieramy opcję Pokaż ustawienia zaawansowane.

BLOK_2

W rozwiniętym menu odnajdujemy kategorię Hasła i formularze i klikamy na Zarządzaj hasłami.

has_01

Zostanie wyświetlona lista serwisów wraz z loginami i hasłami, które zlecaliśmy przeglądarce do zapamiętania. Klikamy na linijkę z wybranymi danymi i przy okienku z hasłem klikamy na Pokaż.

has_02

 

Przeglądarka przed pokazaniem hasła wyświetli okienko z prośbą o podanie hasła do systemu Windows. Wpisujemy je, zatwierdzamy i w zamian otrzymujemy hasło do wybranego serwisu.

has_03

Alternatywne przeglądarki:

Mozilla Firefox 

Narzędzia -> Opcje -> Bezpieczeństwo -> Zapamiętane hasła

Opera

Narzędzia -> Preferencje -> Bezpieczeństwo -> Zapamiętane hasła

 

Za pomocą innego sposobu możemy odczytać ukryte hasło wchodząc do konkretnego panelu logowania do serwisu. Gdy już mamy otwarty panel logowania, klikamy prawym przyciskiem myszy w okienku hasła i z rozwiniętego menu wybieramy opcję zbadaj.

has_05

 

Zostanie wyświetlone okno z kodem strony i podświetloną linijką zaczynającą się od komendy imput. Odnajdujemy zapis type=”passwaord” i wyraz “password” zmieniamy na “text”

has_06

 

Po zatwierdzeniu enterem powinniśmy zamiast kropek zobaczyć nasze hasło i cieszyć się z naszej pierwszej hakerskiej sztuczki  🙂 .


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij