Jak odtworzyć filmy lub muzykę z pendrive na PS4?

Posiadając konsolę PlayStation 4 możemy ją wykorzystać nie tylko jako maszynę do gier, ale również jako odtwarzacz multimedialny, czyli do oglądania filmów i słuchania muzyki. By móc odtwarzać multimedia z podłączonego do konsoli dysku zewnętrznego lub pendrive musimy spełnić kilka warunków.

Zacznijmy od tego, że nasz nośnik pamięci USB, czy to będzie pendrive, dysk zewnętrzny, czy karta pamięci w adapterze USB musi posiadać odpowiedni system plików i w tym wypadku jest to FAT32 lub exFAT. Konsola nie rozpozna urządzenia posiadającego windowsowski  system plików NTFS.

Aby sprawdzić w jakim systemie działa nasze urządzenie podłączamy je do komputera, otwieramy okno Ten komputer, klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonie z pendrivem i z menu wybieramy Właściwości. W otwartym oknie możemy odczytać w jakim systemie plików działa obecnie nasz zewnętrzny dysk.

 

Jeżeli znajdziemy tam informację, że urządzenie jest sformatowane w systemie NTFS, a my koniecznie chcemy użyć waśnie jego, musimy przeprowadzić formatowanie do odpowiedniego systemu plików. Operacja ta będzie się niestety wiązała z utratą wszystkich danych zapisanych na pendrive.

Aby ją przeprowadzić jeszcze raz klikamy na ikonie naszego sprzętu prawym przyciskiem myszy i tym razem wybieramy opcję Formatuj.

 

W otwartym oknie opcji formatowania wybieramy system plików FAT32 i uruchamiamy formatowanie klikając na przycisk Rozpocznij. Po chwili będziemy mieli pendrive przygotowany do współpracy z konsolą.

 

Teraz wystarczy przenieść multimedia, które chcemy odtworzyć na PS4. Tutaj ważna informacja jest taka, że filmy czy muzyka muszą być umieszczone w katalogach. Konsola nie zobaczy multimediów wgranych luzem. Filmy możemy umieszczać w katalogach o dowolnych nazwach, natomiast dla muzyki powinniśmy stworzyć folder o nazwie „Music”. W jego obrębie możemy już umieszczać muzykę w dowolny sposób, zarówno luzem, jak i w katalogach, np. z tytułami płyt czy nazwami artystów.

Po podpięciu do PS4 pendrive z odpowiednio wgranymi multimediami możemy rozpocząć ich odtwarzanie za pomocą konsolowego Odtwarzacza multimediów. Jeżeli nigdy wcześnie nie korzystaliśmy z odtwarzacza, zostanie pobrany z Playstation Store i zainstalowany. Teraz już wystarczy tyko otworzyć odpowiedni folder z umieszczonym na nośniku filmem lub muzyką i rozpocząć odtwarzanie.

1 komentarz do “Jak odtworzyć filmy lub muzykę z pendrive na PS4?”

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij