Jak odzyskać hasło do Wi-Fi?

Gdy wprowadzamy hasło do sieci Wi-Fi, system  zapamiętuje je i w momencie, kiedy ponownie znajdziemy się w zasięgu sygnału jesteśmy logowani automatycznie. Tak więc, niekoniecznie pamiętamy wprowadzone hasła do wszystkich sieci, z których korzystamy.

Jednak hasło może nam być potrzebne w momencie, kiedy będziemy chcieli zalogować do sieci nowy komputer. Problem będzie tym większy, jeżeli okaże się, że hasła nie pamiętamy, a kartki, gdzie było z pewnością zapisane, nie możemy odnaleźć. W takiej sytuacji możemy oczywiście skorzystać z możliwości zmiany hasła na ruterze. Niestety będzie się to też wiązało ze zmianą logowania pozostałych urządzeń korzystających z sieci. Lepszym wyjściem, w tym momencie, będzie skorzystanie z bezpłatnej aplikacji przeznaczonej na systemy Windows – WirelessKeyView. 

Program możemy pobrać TUTAJ, wybierając odpowiednią wersję 32 lub 64 bitową. Po uruchomieniu zostanie od razu wyświetlone okno zawierające informacje na temat zapisanych na naszym komputerze sieci bezprzewodowych. W pierwszej kolumnie tabeli znajdują się nazwy sieci, natomiast w Key (Ascii) możemy odczytać przypisane hasła.

wirll22

Uwaga. Program wyświetla tylko hasła tych sieci, z którymi wcześniej łączyliśmy się na danym komputerze. Za  jego pomocą nie uda nam się zhakować hasła do Wi-Fi sąsiada  😛 .


1 komentarz do “Jak odzyskać hasło do Wi-Fi?”

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij