Jak podłączyć pada PS4 do komputera PC?

Zazwyczaj, jeżeli chcemy pograć w gry na komputerze przy pomocy pada decydujemy się na zakup kontrolera od Xboxa, który bezproblemowo współpracuje z Windowsem. Jeżeli jednak mamy konsolę od Sony nie musimy od razu inwestować w dodatkowego pada do PC. Możemy wykorzystać dualshock 4 i za jego pomocą prowadzić rozgrywkę na komputerze.

Podłączenie pada od Sony jest bardzo proste i sprowadza się głównie do pobrania i zainstalowania małego programiku DS4Windows. Na stronie aplikacji klikamy na przycisk Download Now, pobieramy i instalujemy.

Następnie podłączamy nasz kontroler. Możemy to zrobić za pomocą kabla USB lub bezprzewodowo przez Bluetooth. Włączamy DS4Windows i w zakładce Controllers powinniśmy zobaczyć podstawowe informacje na temat podłączonego urządzenia, między innymi rodzaj połączenia czy stan baterii. Możemy też w tym miejscu zmienić kolor jakim ma świecić dioda.

Jeżeli jednak nasz kontroler nie jest widoczny w zakładce, to przy starcie programu, gdy automatycznie wyświetli się okienko Welcome do DS4Windows klikamy na Install the DS4 Driver, a następnie na Finish.

Poprawność działania możemy wypróbować wykorzystując panel dotykowy dualshocka. Używając go kursor myszy powinien się poruszać.

Możemy skorzystać z dodatkowych ustawień, jakie oferuje program. Wystarczy, że przejdziemy do zakładki Profiles i utworzymy nowy profil. Możemy tutaj ustawić poziom wibracji, czy przypisywać odpowiednie funkcje do klawiszy. Nie musimy jednak tego robić, ponieważ ustawienia podstawowe pozwolą nam na funkcjonalne i bezproblemowe używanie pada.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij