Jak skopiować arkusz w Excelu?

Jeżeli np. cyklicznie tworzymy arkusze w Excelu zmieniając tylko bieżące dane, warto taki arkusz po prostu skopiować i tym samym zachować cały schemat, formatowanie czy wygląd tabel.

Arkusz w Excelu możemy skopiować bez niewygodnego zaznaczania dużych zakresów i używania kopiowania specjalnego. Na początek otwieramy skoroszyt, z którego chcemy wykonać kopię arkusza oraz skoroszyt docelowy, w którym chcemy naszą kopię stworzyć.

Na dole otwartego skoroszytu klikamy prawym przyciskiem myszy na zakładkę z nazwą arkusza, który chcemy skopiować i z rozwiniętego menu podręcznego wybieramy opcję Przenieś lub kopiuj.

 

W oknie kopiowania, które się pojawi wybieramy miejsce docelowe, do którego ma być wstawiona kopia arkusza. Może to być obecny, otwarty skoroszyt lub nowy.

 

W niższym polu Przed arkuszem możemy wybrać miejsce, w którym ma być wklejona kopia, możemy wybrać np. przenieś na koniec. Bardzo ważne jest, aby pamiętać o zaznaczeniu pola Utwórz kopię. Na koniec klikamy przycisk OK.


1 komentarz do “Jak skopiować arkusz w Excelu?”

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij