Jak sprawdzić kolor na stronie www?

Przeglądając strony www nierzadko zdarza nam się, że wpadnie nam w oko jakiś ciekawy kolor, który chcielibyśmy wykorzystać w swoim projekcie, jednak nie potrafimy dokładnie odnaleźć go na palecie kolorów w programie graficznym. Może nam w tym pomóc proste narzędzie ColorZilla.

ColorZilla jest wtyczką, którą możemy doinstalować do przeglądarki Google Chrome lub Firefox. Uruchamiamy więc przeglądarkę, wchodzimy w ustawienia i następnie w rozszerzenia. Z tego miejsca przechodzimy do Chrome Web Store (na przykładzie przeglądarki od Google). W oknie wyszukiwanie wpisujemy colorzilla i klikamy na odnalezioną wtyczkę, aby ją zainstalować.

Po chwili w prawym górnym rogu przeglądarki zobaczymy ikonę nowej wtyczki w postaci kroplomierza. Jeżeli będzie niewidoczna należy sprawdzić pod ikoną rozszerzenia. Być może mamy po prostu zainstalowane więcej rozszerzeń i nie mieszczą się one na pasku.

Teraz podczas przeglądania strony wystarczy kliknąć na ikonę wtyczki, kursor myszy zmieni się w celownik, a po najechaniu na wybrany kolor, w pasku narzędziowym otrzymamy informacje o naszym kolorze, m.in. kod HEX, który możemy skopiować do programu graficznego.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij