Jak sprawdzić kto łączy się z naszą siecią?

Nierzadko mamy podejrzenia, że ktoś z zewnątrz korzysta z naszej sieci wi-fi, że nasz kochany sąsiad ma Internet za darmo, naszym kosztem. Jak sprawdzić jakie urządzenia łączą się z naszą siecią?

Możemy się o tym przekonać używając małego i prostego w obsłudze programu Wireless Network Watcher. Aplikacja po zainstalowaniu i uruchomieniu od razu przeskanuje automatycznie naszą sieć i wyświetli wszystkie urządzenia, które z niej w danym momencie korzystają.

wnw

 

Z dostępnych informacji możemy odczytać adres IP urządzenia, adres MAC, producenta karty sieciowej i nazwę urządzenia, jeśli takową posiada. Możemy sprawdzić też datę połączenia sprzętu z siecią.

Jeżeli jesteśmy pewni, że w danym momencie tylko nasz komputer + np. drukarka korzystają z połączenia, a aplikacja pokazuje dodatkowe, nieznane urządzenie, powinniśmy zmienić hasło do naszej sieci wi-fi.

Wireless Network Watcher pobierzemy TUTAJ. Więcej na temat programu dowiemy się na stronie producenta.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij