Jak sprawić, by przeglądarka motywowała nas do pracy?

Każdy z nas z pewnością wie, jak ciężko zabrać się do pracy. Szczególnie rano, gdy z kubkiem aromatycznej kawy lub herbaty siadamy przed komputerem. Połączenie z całym światem, Facebook, Twitter, Instagram, ważne wiadomości, ciekawe promocje. Ja osobiście zrobię wszystko, żeby tylko odsunąć od siebie obowiązki.

Otwieram więc dzisiaj, tak jak zawsze, nową kartę w przeglądarce, by wyguglować interesujące mnie wiadomości, sprawdzić co u znajomych, obejrzeć bardzo ciekawy  filmik i… niespodzianka. Zamiast używanej przeze mnie strony głównej popularnej wyszukiwarki widzę ładny krajobraz i napis:

Witaj Artur, na czym się dzisiaj skupisz?

W pierwszy momencie jestem zdezorientowany. Szybko jednak przypominam sobie, że wczoraj na koniec dnia, w ramach testu, zainstalowałem rozszerzenie do Chrome – Momentum.

Czym właściwie jest Momentum? Jest to bardzo prosty dodatek, który zmienia wygląd każdej nowej karty w przeglądarce. Po przejściu do nowej karty otrzymujemy bardzo ładne, losowo generowane tło, na którym znajdziemy informacje dotyczące aktualnej godziny, pogody w naszej okolicy, oraz okienko wyszukiwania. Głównym elementem jest jednak zmieniający się w zależności od pory dnia,  tekst powitalny oraz miejsce, w którym wpisujemy zadanie do wykonania na dany dzień. Całość uzupełnia motywujący do pracy, wybrany cytat.

Po utworzeniu głównego celu naszej pracy, będzie on się pojawiał na każdej nowej karcie przeglądarki, dopóki nie odhaczymy go jako wykonany. Wówczas otrzymamy motywującą pochwałę za dobrze wykonane zadanie.

Dodatkowo używając opcji w prawym dolnym rogu możemy utworzyć listę zadań do wykonania.

Podsumowując, Momentum nie jest dodatkiem, który zablokuje nam dostęp Facebooka, Youtube i jakichkolwiek innych portali i stron. Nie zmusi też nas do pracy wbrew naszej woli. Potrafi jednak zmotywować do wykonania zadania i przede wszystkim ładnie się prezentuje.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij