Jak usunąć aktualizacje w Windows 10?

Nie od dzisiaj wiadomo, że firmie Microsoft nie zawsze udaje się udostępnić poprawne aktualizacje systemu. Co jakiś czas słyszymy o nowych poprawkach, które sprawiają problemy, powodując niestabilną pracę systemu. Co jeśli to nasz komputer po kolejnej aktualizacji będzie pracował niewłaściwie? Otóż mamy 7 dni aby ten błąd naprawić.

Usunięcie wadliwej aktualizacji z systemu Windows wcale nie jest takie trudne i tak naprawdę wystarczy tylko kilka kliknięć. Jeżeli więc zauważymy, że po zainstalowaniu poprawek systemowych nasz komputer zaczął zachowywać się dziwnie, nie uruchamiają się programy, system nie widzi podłączonego sprzętu, nie możemy połączyć się z siecią itp., warto pozbyć się ostatniej aktualizacji, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że to właśnie ona powoduje konflikty.

W tym celu wchodzimy w ustawienia, klikając na ikonę Start, a następnie wybierając zakładkę Ustawienia.

W otwartym oknie wyszukujemy Aktualizacje i zabezpieczenia.

Zostanie wyświetlone okno Windows Update. W nim odnajdujemy i klikamy na Wyświetl historię aktualizacji.

Zostaniemy przeniesieni do kolejnego okna ustawień, w którym klikamy na Odinstaluj aktualizacje.

Tutaj znajdziemy spis zainstalowanych ostatnio poprawek. Na samej górze listy powinna znajdować się ta najnowsza. Jeżeli nie są ustawione wg daty instalacji wystarczy kliknąć u góry kolumny z datami aby ustawiły się chronologicznie od ostatniej. Jeżeli już odnajdziemy tę, której chcemy się pozbyć klikamy na niej prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję Odinstaluj.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij