Jak usunąć konto Gmail?

Gmail jest darmowym klientem poczty elektronicznej od Google. Jest to dosyć często i chętnie wybierana usługa pocztowa, głównie ze względu, że jest praktycznie pozbawiona zaśmiecających skrzynkę reklam.

Co zrobić, gdy jednak chcemy zrezygnować z poczty Gmail?

Po pierwsze logujemy się do naszego konta pocztowego. Następnie, w prawym górnym rogu odnajdujemy ikonę ustawień. Z rozwiniętej listy wybieramy Ustawienia.

usug_01

 

W nowym oknie przechodzimy na zakładkę Konta i importowanie i wybieramy Inne ustawienia konta Google.

usug_02

 

Następnie, w kafelku Ustawienia konta, klikamy na Usuń moje konto lub usługi.

 

usg_03

 

W tym momencie dostaniemy do wyboru opcje usunięcia samych usług (np. YouTube) lub likwidacji konta i wszystkich powiązanych z nim danych. Po wybraniu jednej z opcji, zostaniemy poproszeni o podanie hasła.

usug_4

Na kolejnej stronie pojawi się informacja – ostrzeżenie, że wszystkie powiązane z kontem treści zostaną usunięte. Zostanie wyświetlona lista usług powiązanych z naszym kontem, które utracimy. Warto dokładnie się jej przyjrzeć i sprawdzić co stracimy. Głównie, jeżeli korzystamy z Dysku Google, ponieważ w momencie likwidacji konta zostaną skasowane wszystkie przechowywane tam pliki.

Jeżeli jesteśmy zdecydowani – naciskamy przycisk USUŃ KONTO.

usug_05


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij