Jak usunąć zbędne aplikacje z Windows 10?

Microsoft oddając do naszej dyspozycji Windows 10, uszczęśliwia nas sporym zestawem dodatkowych aplikacji, z których części z pewnością nigdy nie skorzystamy. Zdecydowanie warto się im przyjrzeć i usunąć te dla nas zbędne. Dzięki temu uporządkujemy na przykład nasze Menu Start i sprawimy, że dostęp do używanych programów będzie łatwiejszy.

Część aplikacji dodanych do dziesiątki możemy usunąć w banalnie prosty sposób. Wystarczy, że rozwiniemy Menu Start i klikając prawym przyciskiem myszy na wybranym kafelku, z rozwiniętych opcji, wybierzemy Odinstaluj.

usuap_1

Niestety, nie przy wszystkich aplikacjach znajdziemy tą opcję. Wówczas, w celu ich deinstalacji będziemy musieli posłużyć się dodatkowym programem, np 10AppsManager. Jest do niewielki programik, który służy właśnie do zarządzania aplikacjami w Windows 10. Sam program nie wymaga instalacji i wystarczy go jedynie po pobraniu (np. TUTAJ) uruchomić i wybrać elementy do usunięcia. Program pozwala też na powtórne zainstalowanie wszystkich aplikacji w systemie.

usuap2

Uwaga, przed użyciem 10AppsManage zalecane jest utworzenie punktu przywracania.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij