Jak wyciągnąć zdjęcia z dokumentu Worda?

Jeżeli mamy dokument Worda, w którym zostały wstawione grafiki, możemy je szybko i sprawnie wyciągnąć z dokumentu i zapisać na dysku, w wybranym folderze.

Całą operację możemy wykonać na dwa sposoby. Pierwszy polega na zapisaniu dokumentu zawierającego obrazki, jako pliku html. W tym celu otwieramy posiadany dokument Worda i wybieramy Plik → Zapisz jako i z rozwijanej listy dostępnych opcji zapisu odnajdujemy Strona w sieci Web.

obrword 1

W miejscu, w którym znajdował się nasz dokument (jeśli nie wskażemy innego) znajdziemy folder, który oprócz plików przeznaczonych do publikacji w sieci,  będzie zawierał wszystkie grafiki umieszczone w dokumencie.

obrword 2

 

 

Inny sposób wyciągnięcia obrazków polega na zmianie rozszerzenia pliku Worda – .docx na rozszerzenie archiwum – .zip.

Najpierw musimy sprawić, aby rozszerzenia plików były widoczne przy ich nazwach. W tym celu klikamy na Organizuj i z rozwiniętego menu wybieramy Opcje folderów i wyszukiwania.

obrword-00

W otwartym oknie przechodzimy do zakładki Widok i odhaczamy opcję Ukryj rozszerzenia znanych typów plików. Wprowadzone zmiany zatwierdzamy OK.

obrword-0

 

Teraz klikamy prawym przyciskiem na dokumencie z którego chcemy wydobyć obrazki i wybieramy opcję Zmień nazwę. Następnie zaznaczamy rozszerzenie docx i wpisujemy zip.

obrword 3

W powstałym w ten sposób archiwum zip w folderze media odnajdziemy grafiki z z dokumentu Worda. Teraz wystarczy wypakować je w wybrane miejsce.

obrword 4


 

 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij