Jak wydrukować treść strony www

Internet to skarbnica wiedzy. Nie zawsze sprawdzonej i pewnej, niemniej jednak korzystamy z niej często. Często też zdarza się, że potrzebujemy wydrukować ważne dla nas informacje, zawarte na stronach www.

Wydruk całej strony internetowej zazwyczaj nie ma sensu, gdyż w takim wypadku równocześnie przeniesiemy na papier wszystkie zbędne elementy i składniki danego serwisu, czyli to, co widzimy bezpośrednio na ekranie. Dobrym sposobem, stosowanym przez wielu, jest skopiowanie konkretnego fragmentu tekstu, który nas interesuje i wklejenie go bezpośrednio do edytora tekstu (np. Worda), w którym możemy go bezproblemowo, przed wydrukowaniem, sformatować.

Inny, ciekawy sposób drukowania stron www, proponuje nam serwis Print What You Like.

 

Odwiedzamy stronę TUTAJ. Następnie ze strony, z której chcemy wydrukować wybraną treść, kopiujemy adres url, wklejamy go w odpowiednim okienku w serwisie i wciskamy start. W tym momencie zostanie wyświetlona nasza wybrana strona, z możliwością dowolnej modyfikacji jej treści. Możemy np. po kliknięciu na danym elemencie strony, zmienić jego rozmiar, czy po prostu całkowicie usunąć go z wydruku.

 

 

Korzystając z lewego panelu opcji, w prosty sposób, możemy usunąć ze strony tło, obrazki, czy marginesy. Używając przycisku format usuniemy ze strony całe formatowanie, pozostawiając tylko czysty tekst. Możemy też zmieniać rozmiar tekstu, a nawet rodzaj czcionki.

Za pomocą Print What You Like możemy po prostu wydrukować dokładnie ten fragment strony, który nas interesuje.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij