Jak zabezpieczyć dokument Worda za pomocą hasła?

Piszemy sekretny pamiętnik ? A może pracujemy nad powieścią i nie chcemy aby ktokolwiek ją przeglądał zanim nie zostanie ukończona? Możemy mieć różne powody, aby ukryć treść dokumentu przed osobami, które również korzystają z naszego komputera.

Najprościej w takiej sytuacji zabezpieczyć naszą pracę tworzoną w Wordzie za pomocą tylko nam znanego hasła. Cała czynność jest banalnie prosta.

Otwieramy nasz sekretny dokument i wybieramy pierwszą zakładkę u góry po lewej stronie – Plik. W wyświetlonym oknie wybieramy kolejno zakładkę Informacje → kafelek Ochrona dokumentu → Szyfruj przy użyciu hasła.

haslo_01

 

Pojawi się małe okienko Szyfrowanie dokumentu, w którym wpiszemy wybrane przez nas hasło i zatwierdzimy przyciskiem OK.

haslo_02

W kolejnym identycznym okienku program poprosi nas o powtórzenie hasła. Wpisujemy je więc ponownie i zatwierdzamy.

Teraz przy każdej próbie otwarcia tak zabezpieczonego pliku będziemy proszeni o podanie hasła. Oczywiście radzę zapisać hasło lub wprowadzić takie, które na 100% zapamiętamy, aby wracając do naszej pracy np. za miesiąc czy pół roku nie okazało się, że nie mamy do niej dostępu. Pamięć czasami lubi płatać figle  😉 .


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij