Jak zabezpieczyć przeglądarkę Google Chrome hasłem?

Raczej nikt z nas nie lubi, gdy inna osoba bez pozwolenia korzysta z naszej przeglądarki internetowej. Przegląda nasze zakładki, historię odwiedzanych stron, czy zapisane dane logowania do wybranych portali. Jeżeli chcemy takim sytuacjom zapobiec, najlepszym rozwiązaniem będzie zabezpieczenie przeglądarki hasłem.

Aby zablokować dostęp do naszej przeglądarki, w tym wypadku Google Chrome, doinstalujemy do niej odpowiednią wtyczkę. W tym celu uruchamiamy przeglądarkę i w górnym prawym rogu klikamy na ikonę trzech kropek czyli Dostosowanie i kontrolowanie Google Chrome. Następnie z rozwiniętego menu wybieramy Ustawienia.

Po lewej stronie menu ustawień klikamy na zakładkę Rozszerzenia. Zostaniemy przeniesieni do karty z wszystkimi rozszerzeniami aktualnie zainstalowanymi w naszej przeglądarce. My jednak chcemy zainstalować nową wtyczkę, klikamy więc na ikonę trzech kresek, po lewej stronie u góry i wybieramy Otwórz Chrome Web Store.

Zostaniemy przeniesieni na stronę sklepu, gdzie w opcjach wyszukiwania wpisujemy nazwę wtyczki: Set password for your browser. Następnie klikamy na nazwę rozszerzenia i po prawej stronie na przycisk Dodaj do Chrome.

Zostaniemy poproszeni o podanie nowego hasła. Po jego zatwierdzeniu przeglądarka zostanie zamknięta i od teraz przy każdym jej uruchomieniu będziemy musieli odbezpieczać ją tym właśnie hasłem. Aby z niego zrezygnować wystarczy wejść w rozszerzenia i wyłączyć lub usunąć wtyczkę Set password for your browser.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij