Jak zmienić prezentację w video?

Co zrobić w momencie, kiedy chcemy przesłać komuś nową prezentację wykonaną w PowerPoncie, a zainteresowana osoba nie ma dostępu do programu? Bardzo prosto możemy zapisać naszą pracę jako plik video.

Otwieramy prezentację w programie PowerPoint. Wybieramy kolejno opcje Plik → Zapisz i wyślij → Utwórz video.

ppvideo_01

 

Przechodzimy do ustawień w oknie po prawej stronie. W pierwszym rozwijanym menu możemy wybrać interesującą nas jakość tworzonego filmu. W zależności o wybranej rozdzielczości będzie zmieniała się wielkość końcowego pliku. Należy o tym pamiętać w momencie, kiedy np. mamy w planie przesłać nasz plik mailem.

 

ppvideo_02

 

Następnie przechodzimy do rozwijanego paska, z którego wybieramy, czy nasz film ma używać chronometrażu, czyli np. zarejestrowanych ruchów wskaźnika myszy, czy narrację.

Ostatnią opcją, jaką musimy ustawić jest Liczba sekund poświęcona na każdy slajd. Wybieramy odpowiadający nam czas (domyślne ustawienia to 5 sekund) i naciskamy przycisk Utwórz klip video.

 

ppvideo_03

 

Zostaniemy jeszcze oczywiście poproszeni o wskazanie miejsca, gdzie nasz film ma zostać zapisany oraz, jeżeli korzystamy z nowszych odsłon PowerPointa możemy wybrać format zapisu video: MPEG-4 lub WMV. Oczywiście tak zapisany plik będziemy mogli w późniejszym czasie konwertować (np. w darmowym programie Freemake Video Converter) do interesującego nas formatu.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij