Jak zmniejszyć plik PDF?

Pliki w formacie PDF są dzisiaj powszechnie stosowane. Zapisujemy w nich swoje dokumenty, które przesyłamy mailem lub zamieszczamy w sieci. W takich sytuacjach czasami zachodzi potrzeba zmniejszenia rozmiaru pliku. Nasze PDF-y możemy w prosty i skuteczny sposób odchudzić bez instalowania dodatkowego oprogramowania.

Do kompresji pliku PDF będziemy potrzebować przeglądarki i połączenia z Internetem. Odwiedzamy stronę smallpdf.com i za pomocą metody przeciągnij i upuść umieszczamy nasz plik w odpowiednim miejscu. Możemy tez wybrać opcję Wybierz plik i wskazać jego położenie na dysku.

komp_pdf_1

 

Po przeprowadzonej operacji otrzymamy informację o możliwości pobrania skompresowanego pliku oraz o wielkości kompresji.

komp_pdf_2

 

W serwisie smallpdf.com możemy też dokonywać innych przydatnych operacji na plikach PDF, jak dzielenie, łączenie, obracanie, czy też przerabianie na odpowiednie formaty.

komp_pdf_3

 

Cały serwis jest w języku polskim, a jego obsługa bajecznie prosta.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij