Jak zresetować zawieszonego pada PS3, PS4?

Nie jest to problem, który wystąpiłby u mnie kiedykolwiek podczas używania Dualshocka 4, ale już podczas zabawy z padem od PS3 niejednokrotnie musiałem uciekać się do wykonania resetu.

Podczas pierwszych problemów z padem, gdy przestawał reagować na wciskanie jakichkolwiek przycisków, stosowałem niewygodną i czasochłonną metodę rozkręcania obudowy i odłączania na chwilę akumulatora. Po jakimś czasie odkryłem, że można to zrobić w dużo prostszy, wręcz banalny sposób.

Zarówno pad od PS3, jak i PS4 posiadają niewielki otwór na spodzie, w okolicy przycisku L2. W otworze znajduje się tzw. reset button, który należy wcisnąć (najlepiej przy użyciu wykałaczki) na ok. 3-5 sekund. Po zresetowaniu podpinamy pada do konsoli za pomocą kabla i wciskamy przycisk PS. Jeżeli nasz pad nie uległ jakiemuś poważniejszemu uszkodzeniu, taka banalna operacja powinna pomóc.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij