Jak zrobić efektowne oświetlenie schodowe?

Materiał zewnętrzny

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wykorzystuje taśmy LED na klatce schodowej w swoim domu. Są ona instalowane bezpośrednio na schodkach zamiast standardowych, prostych opraw schodowych. Taśmy LED są zazwyczaj montowane pod każdym stopniem i włączamy je za pomocą standardowego włącznika światła.

Dzisiaj używanie tradycyjnych przełączników jest jednak już dosyć standardowym i przestarzałym rozwiązaniem, a obecnie dzięki coraz szybciej rozwijającej się technologii będziemy mogli to zrobić znacznie bardziej błyskotliwie. Jak zrobić efektowne i wyjątkowe oświetlenie schodowe? Całkowicie zautomatyzuj proces jego włączania i wyłączania, a następnie stwórz efekt fali świetlnej przy pomocy odpowiedniego sterownika.

Jak zrobić podświetlenie schodów?

Projektując oświetlenie schodowe, najpierw powinniśmy odpowiednio wymierzyć długość stopni oraz przeliczyć ich ilość. Po odpowiednich pomiarach możemy przejść do zakupu samej taśmy LED, a następnie montażu jej w stopniach schodowych i poprowadzeniu odpowiedniej instalacji. Z własnego doświadczenia, zalecamy tutaj także zastosowanie odpowiedniej powierzchni montażowej. Aluminiowa listwa do taśmy LED jest w stanie nawet kilkukrotnie wydłużyć jej żywotność, a także ochroni ją przed działaniem kurzu, czy wilgoci. Wszystkie przewody przyłączeniowe paska LED na każdym schodku powinny być poprowadzone oddzielnie i łączyć się w centralnej skrzynce, która będzie stanowiła centrum sterowania naszym inteligentnym oświetleniem schodowym.

Instalacja oświetlenia schodów – zautomatyzuj proces włączania

Nie można zapomnieć również o czujnikach. Możemy je zastosować na początku i na końcu klatki schodowej, a także w przypadku półpiętra dołożyć dodatkowo dwie czujki. Od każdej czujki podobnie jak w przypadku taśmy LED przewody instalacyjne powinny trafić bezpośrednio do skrzynki centralnej. Teraz najwyższy czas na wybór odpowiedniego kontrolera. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest inteligentne oświetlenie schodowe i efekt fali, który efektownie i schematycznie zapali światło na każdym stopniu naszej klatki schodowej. Ten system sterowania wyróżnia się funkcją efektownej fali świetlnej LED, czyli kolejnego i płynnego włączania światła poszczególnych stopni schodowych. To właśnie do niego podłączamy odpowiednio wszystkie taśmy LED ze stopni schodowych oraz odpowiednio czujniki główne i te znajdujące się na półpiętrze.

Podświetlenie schodów LED – efektowne i energooszczędne

Oświetlenie schodowe LED oszczędza prąd, zużywając niewielkie ilości energii elektrycznej, aby zapewnić idealną ilość światła. Ponadto ciepło wytwarzane przez same taśmy LED jest znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnych źródeł światła. Coraz szybciej rozwijająca się technologia pozwoli nam obecnie wybrać nie tylko dowolny kolor, czy moc świateł na naszej klatce schodowej, ale także pozwoli nam dobrać do nich szereg dodatkowych akcesoriów. Oświetlenie na klatce schodowej możemy doposażyć w odpowiednie sterowniki, które umożliwią nam stworzenie wielu błyskotliwych efektów świetlnych. Możemy wyposażyć je także w czujnik ruchu do schodów, który całkowicie zautomatyzują proces włączania i wyłączania naszego inteligentnego oświetlenia. Ewentualnie dostępne są jeszcze czujniki zmierzchu, które zablokują możliwość włączania światła w ciągu dnia, a także opcjonalny timer, który indywidualnie wyreguluje czas pracy oświetlenia do naszych własnych potrzeb. Zauważyłeś jakie to dziś proste I łatwe? Najwyższy czas na zmianę wystroju Twojego wnętrza, całkowicie zautomatyzowane oświetlenie, a także efektowne I przyciągające wzrok paski LED.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij